Kwiecień 22 2019 01:01:35
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Silnik elektryczny do pontonu
Cormoran
Witam. Zastanawiam się nad zakupem silnika do pontonu KOLIBRI KM-260. Wybór padł na firmę minn Kota. Tylko nie wiem który wybrać Endura C2 30 - 34- 40 - 45 - 50 - 55. Silnik będzie służył do przewożenia rzeczy karpiowych na wyspy i wywozenie zestawów na żwirowni Wink. Co byście poradzili Wink ja się zastanawiam na 34-40. Pozdrawiam

Abramis
Witam ! Ja mam 55 i powiem że do mocnego silnika i mocny akumulator potrzeba mam żelowkę 100ah i czasem i to mało. Jakbym brał do pontonu to przyznam że wziął bym 40 , kumpel taki ma i myślę że do pontonu się nada Wink... Jednakże jest to tylko moje spostrzeżenie, wybór należy do Ciebie ouch
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Semi
Po głowie też mi chodzi podobny zestawik, ostatnio jak siedziałem nad Bugiem to widziałem spinningistę spływającego pontonem około 3 metry z nurtem, zatrzymywał się co kilkanaście metrów i obławiał kolejne partie rzeki. Widziałem że też używał elektryka żeby poruszać się na boki, niestety nie dojrzałem jakiego, a drzeć gęby nie chciałem, w dół rzeki puszczał się z nurtem, delikatnie tylko korygował kierunek silnikiem, dobrze mu to szło, a mi się strasznie takie łowienie spodobało. Poprosił bym braciaka żeby mnie wywiózł ze 3 kilometry i potem po spłynięciu przyjechał na umówione miejsce w dole rzeki, a elektryk to było by takie zabezpieczenie, jakby trzeba było szybko do brzegu dotrzeć. Dlatego też jestem zaciekawiony wszelkimi informacjami o takim łowieniu, ale przeważnie wszyscy mają małe spaliny, które niestety na dzień dzisiejszy są finansowo poza moim zasięgiem, bo nie sztuka kupić zajeżdżoną używkę i później zapieprzać na wiosłach do brzegu co chwila.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Cormoran
Dzięki za udzielenie się w temacie Wink.
Jeśli nikt inny nic nie doradzi to wezmę chyba taki zestaw : Minn Kota Endura C2 40 lbs + Koyosonic Akumulator żelowy 12V 150Ah. Pozdrawiam

marec-ki
Polecam Haswing Osapian ouch

Kolega ma od 2 sezonów bodajże 50lbs. 5 lat gwarancji.

Minn Kota straciła swoją jakość a nadal się ceni jak za dawnych lat.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Cormoran
Dzięki marec-ki za podpowiedź. Właśnie zamówiłem Haswing OSAPIAN 55 MAXIMIZER Wink. Jeszcze zostaje akumulator do wybrania a dokładnie ile Ah.

marec-ki
Mam tylko nadzieję, że byłeś świadom wybierając opcję z maximizerem. Kolega trafił na uczciwego sprzedawcę, który mu wytłumaczył co i jak z tym maximizerem i do karpiowania on nie ma w ogóle zastosowania.

Co do silnika. Uważam że taki 120Ah wystarczy na 3-5 dni zasiadki.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Cormoran
Tak byłem świadomy wybierając opcje z maximizerem. Maximizer wydłuża żywotność silnika oraz pozwala na znaczną oszczędność prądu podczas pływania - ten argument do mnie przemówił. Jeżdżę na żwirownie do 100ha więc przyda mi się ta opcja bo klamoty będę przewozic w drugą część zbiornika. A może i kiedyś za szczupakiem poplywam Wink. Znasz może firmę akumulatorów Koyosonic? A może coś innego polecisz. Pozdro

marec-ki
Wszystko się zgadza ale tam jest gwiazdka Wink oszczędza akumulator i żywotność pod warunkiem że się pływa z jednostajną prędkością cały czas. Krótko mówiąc. Sprzedawca powiedział koledze że maximizer to dobre dla łowienia na trolling Wink

No ale dobra kupiłeś to już będziesz mieć Wink Co do aku to się nie wypowiem niestety.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się