Październik 18 2018 18:34:30
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Mój wymarzony staw
Abramis
Gorący to był miesiąc Maj , jak chyba nigdy wcześniej (nie pamiętam kiedy w maju woda miała temp. 24C), z jednej strony dobrze , gdyż woda się wcześniej nagrzała i rybki mogły odbyć swoje tarło , jednak z drugiej strony kilkutygodniowe susze sprawiły , że w wielu miejscach poziom wód obniżył się bardzo mocno . Póki co nie narzekałem na niski poziom wody w stawie jak dotąd brakowało maksymalnie 15cm ouch, lecz było kilka dni z lekkim deszczem , więc podejrzewam , że poziom zbliżył się do normalnego Wink
Pod koniec maja do stawu wpuściliśmy 30 szt. węgorza , aby urozmaicić troszkę nocne Frown
images81.fotosik.pl/1105/7bac6ffd47db9daam.jpg
Rybki może nie duże (40-50cm) aczkolwiek , zobaczymy jak będą rosły w stawie Wink
images82.fotosik.pl/1106/397daf120271b660m.jpg
Staramy się dokarmiać rybki raz w tygodniu (może to nie zbyt często) , gdyż nie ma mnie na miejscu , jednakże , zawsze to coś bezradny
images84.fotosik.pl/1104/26fdf81fe2c18982m.jpg
Jeśli chodzi o grążela , którego sadziłem na początku kwietnia , to przyznam , że nie zabardzo mi się to udało , efekt widać na zdjęciu poniżej na 5 sadzonek wyszły tylko trzy liście . Powodów może być kilka , albo korzenie były przekręcone i nie wbiły się w dno , albo było za głęboko (moim zdaniem w tym miejscu jest coś pomiędzy 1,6m-2m) , jak również mętna woda przy tej głębokości ograniczyła dopływ światła do dna i zarazem wzrost roślinek , duża ilość ryb też nie pomaga :*
images82.fotosik.pl/1106/9d2d1b69316aab03m.jpg
W sierpniu gdy pojadę na urlop spróbuję jeszcze raz , tym razem kupię gotowe sadzonki lili Colorado i się bardziej postaram (wejdę do wody by dokładnie je posadzić na odpowiedniej głębokości ) Wink
images82.fotosik.pl/1106/9f9e02ce4af5702bm.jpg
Już nie mogę się doczekać urlopu cwak
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
Abramis
Czas leci nieubłagalnieSmile , jak człowiek czekał na ten urlop i wkońcu nadszedł , to nawet nie wie kiedy ten urlop minął bezradny No coż , zaczynam się do tego powoli przyzwyczajać disa
Karpie , jak zwykle dopisały , a już pierwszej nocki złowiłem ich 8szt. w przedziale 2,2kg-3,2kg Póki co najdłuższym okazał się ten na zdjęciu poniżej (to jest ten sam którego złowiłem jesienią)
images90.fotosik.pl/53/ad5ceaa8827cbfe3m.jpg
Udało się złowić także tego karpia z 3 strony tematu (z połamaną płetwą odbytową) Przyznam , iż spodziewałem się , że będzie większy po tym jak wystartował pierwszego roku (ok 1,5kg przyrostu), w tamtym roku nie został złowiony , więc liczyłem na 4kg+ , a tu tylko 3,15kg . Teraz widzę ile to czasu i cierpliwosci potrzeba by rybki porosły nam do zadowalających rozmiarów Smile
images91.fotosik.pl/53/09911a2bc1461248m.jpg
Ciekawostką był karp ,,Rafał'' , na wędcę w tym roku podczas urlopu zameldował się 2 razy , za drugim razem gdy grillowaliśmy zabrałem wędkę bez zbędnych tabołów w tym bez podbieraka i niestety urwał mi przypon przy podbieraniu go ręką podczas holu gdy wędkę ustawiłem pionowo i żyłka zaczepiła o rączkę kołowrotka i swoją masą... musiało się to tak skończyć }{
images92.fotosik.pl/53/99b77c89061dd8cbm.jpg
Jednakże , nie do tego chciałem nawiązać , a do jego rozmiarów. Od poprzedniego roku nie urósł ani centymetra , a i również waga zatrzymała się na 8,7kg Kij. Podejrzewam , że jest to jeden z tych karpi , który osiągnął już swoje maksymalne rozmiary , tymbardziej , że jest to samiec , a i zbiornik nie jest w 100% odpowiednim do dużych przyrostów. Za to miałem na wędcę innego z dużych karpi i ... jest moc ouch. Nie było mi pisane go zobaczyć , branie z pod drugiego brzegu na kulkę proteinową o smaku truskawki i tylko widzę jak żyłka się luzuje . Karp wziął pod brzegeiem i od razu uciekł do środka , pech chciał , że po drodze był kołek i żyłka zrobiła łuk na którym się przetarła . Na powierzchni zobaczyłem tylko duży wir ok 2-3m2, a na żyłce ostatnie 10cm poszarpane po spotkaniu z kołkiem.
images91.fotosik.pl/53/3f02c3ac80d0bcc7m.jpg
Tego karpia poniżej złowiłem 3 razy (raz podczepiony) i za każdym razem był cięższy , odpowiednio 2,85kg -2,95kg-3,1kg co świadczy o dobrym karmieniu rybek podczas mojego pobytu Usmiech
images92.fotosik.pl/53/d96e52428fe060e0m.jpg
Jeśli chodzi o małe karpie , te z tarła z przed dwóch lat to o dziwo złowiłem ich tylko kilka i ten na zdjęciu poniżej był największy 0.95kg. Myślę że nie ma ich aż tak dużo jak sądziłem , gdyż podczas każdego wędkowania ani razu nie złowiłem 2szt.
images92.fotosik.pl/53/36bb59e9a44609b5m.jpg
Trafił się już pierwszy linek ,,trzydziestak'' z tych które wpuszczałem 2 lata temu , widać różnicę w wielkości jednak potrzeba czasu bezradny
images89.fotosik.pl/52/83c1dc56f02f6c70m.jpg
Amurki również porosły , wielkościowo wyglądały mniej więcej tak , aczkolwiek było je ciężko złowić , przez cały pobyt na około 15 wypadów złowionych zostało 4/21szt.
images90.fotosik.pl/53/4929a340da9749e2m.jpg
Wielkość 4 złowionych szt. to przedział 42-54cm. Często było widać jak podpływają pod brzeg i skubią pałkę wodną , zatem średnio interesowały się moimi przynętami bezradny
images91.fotosik.pl/53/ef9b7dbae563f355m.jpg
Udało się również złowić 3 karpiki koi . Ten na zdjęciu największy , złowiony został jako jedyny dwukrotnie , równo po miesiącu był o 4cm dłuższy i aż wypchany kukurydzą Wink Jest bardzo rozpoznawalny po znaku w kształcie palmy na wieczku skrzelowym. Karpiki koi były wpuszczane razem z linkami 2 lata temu.
images89.fotosik.pl/52/15c29f9e5a7ecd1em.jpg

Abramis
Jako , że limit wstawianych zdjęć to 10 , postanowiłem posta rozbić na dwa Wink
Jaziki również troszkę podrosły złowione zostały 2 tej samej wielkości +.- 0,5cm
images92.fotosik.pl/53/a10fa84ba45efd8fm.jpg
Majowych leszcz , latem nie złowiliśmy żadnego bezradny
images89.fotosik.pl/52/2d421fe221a5a047m.jpg
Póki co największy karaś złowiony w stawie , może to nie olbrzym no ale ... 27cm Shock
images89.fotosik.pl/52/f713935d939443c7m.jpg
Karasi można było połowić do bólu , czasami nawet 30-40 szt. , nie mam innych zdjęć , gdyż bezpośrednio je wyrzucałem z powrotem do wody , pod koniec urlopu dopiero się obudziłem , że może przydałoby się jakieś pamiątkowe zdjęcie i kilka wrzuciłem do siatki Wink
images91.fotosik.pl/53/baa4e16f628b72dem.jpg
Ogólnie , to trochę porobiłem w koło przy stawie i również połowiłem jeszcze inne gatunki . Myślę , że to raczej temat na inny raz Wink. A z tych innych gatunków ryb ... mowa tu o drapieżnikachWink

Semi
No i pięknie proszę pana.Cool Rybki jedne szybciej rosną, na przyrosty innych trzeba niestety cierpliwie czekać, ale nie pali się.Wink Karpików dużo nie złowiłeś, bo mały karpik jest numerem jeden do zeżarcia przez drapieżniki, jest leniwy i jak się obeżre, to nie da rady uciekać, mi w stawie drapieżniki któregoś roku wszystkie po wytarciu malutkie karpiki wyżarły, no może kilka ocalało, a jak się ciągało podbierakiem po trawach to masa ich tam była.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się