Październik 18 2018 18:32:47
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wędka na dorsza
Tom_S
Witam!
Dołączę się do prośby i ja- rozglądam się za jakąs wędką- c.w. ok. 150- 180g, max 200g. Długość min. 240 cm. Chodzi o kij na Bałtyk- spining, pilkery do 150, max 170g. Współpracujący z kołowrotkiem klasy 4000- 5000, plecionka do 0.20.
Cena do kilku setek, coć wiadomo- im taniej tym lepiejWink
Jaxony raczej odpadają.
Jeśli znajdziecie chwilkę- z góry dziękiWink

Elvisz
Sam posiadam już drugi sezon Mikado Mikado Temptation Sea Feeder 2,7 , wędka dość lekka , z 3 szczytówkami od 180g / 140g / 110g / . Cena w granicach 155 do 170 zł.
Naprawdę fajny kijek do delikatnego łowienia.Pomimo delikatnych szczytówek nie było problemu z podnoszeniem 2-3 kg. ryb na pokład.
Szymon

maniekjaskol
jeżeli chodzi o Sea Federa Mikado to też mam i przychylam się do opinii przedmówcy Naprawdę fajny kijek za nieduże pieniądze.

Tom_S
Witam koledzy!
Dziekuję za odp. ale tak się składa, że mam ten kijekWink
I choć jestem z niego zadowolony to w myśl kaprysu i kryzysu wieku średniego postanowłem sobie jeszcze polepszyć i szukam czegoś o klasę wyższego Wink
Btw.- łowie glównie na szczytówkę 140, macie może doświadczenia ze szczytówką 110g we wspomnianym kiju? Jak "chodzi" np. z gumami na główce 100g?

Ostry
Popatrzcie sobie na kije Degi i Jenzi. Może ciut droższe od Mikado itp, ale za to już inna klasa. Ja od pół roku mam Degę Ballance 3,15 cw do 180 gram i nie żałuję tego zakupu-ostatnio nawet na jastarnickich wrakach łowię tylko nią.Frown

Tom_S
Spoko, Ostry. Patrzę na Dega, ale ja jestem wątły, 315 to przesada Wink

Tom_S
Witam ponownie!
Czy ktoś miał do czynienia z poniższymi kijami?:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=463016912
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=463589881
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=464493020

Z góry dziekuję za dobre rady!

wojti80
Witam
Ja mam ExxPure Degi 2,7m 50-250g i jestem z niej bardzo zadowolony i szczerze polecam. Zajebiście mocna a przy tym w miare lekka wędka. Do tego bardzo ładnie wykończona.
Do łowienia na szproty zakupiłem kjek Sensitive Allround 2,7m Spro. Łowiłem nim narazie jeden raz i bardzo dobrze sie spisał. Genialnie pokazuje delikatne brania a przy tym ma spory zapas mocy
Pozdrawiam wojtek
www.aptekagemini.pl

Dinet
Dzięki za info. Kupiłem Dragon Team Silver Edition Pilk 2,80m/100-250g i zaraz miałem okazję go wypróbować. Poza tym, że jest lekki i wygodny (mimo wyjątkowo cienkiego dolnika) świetnie zdaje egzamin przy dalekich wyrzutach.

adi1632
mam pytanie takie nie na temat trochę ale mam do sprzedaży wędkę Jaxon pilk strong 270 cm 100-300g 2 elementowi i nie wiem ile za nią "wołać" bo się na tym nie znam a wędka mi jest nie potrzebna czy w ogóle warto ją sprzedawać ?? Wink

Tom_S
Witam!
Po wielu miesiącach poszukiwań i "przerzuceniu" wielu wędek zdecydowałem się na kij z pracowni. Jesli ktos ma więcej pieniędzy a szuka czegoś naprawdę solidnego- polecam takie rozwiązanie. Po prostu moim zdaniem oferta wędek dorszowych na rynku jest totalnie uboga- o ile można dostać dobry spining "słodkowodny" w granicach powiedzmy 1000 zł o tyle wedek dorszowych w tej klasie prawie nie ma.
Zdecydowałem się na kij na blanku CTS, przelotki FUJI Alconite, uchwyt takoż, korek ciemny, egoztyczny, wzmacniany (na słoną wodę). C.W. dedykowany 30- 120g, długość 275cm.
Wędkę wykonała pracownia XRODS, jest ona perfekcyjnaWink!.
Już myslę o nastepnejWink.

Frantic
Tomek, przed kupnem drugiej za tysiąc, wypróbuj Empire Pilk firmy MAX. Kosztuje niecałe trzysta, a dorównuje tym z najwyższej półki.

Ps. Dawno chyba tu nie zaglądałeś... Co słychać na morzu? Ja jakoś po Norwegii nie umiem się przełamać do naszych boleczków. Wink
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
Tom_S
Witaj!
Wątki śledzę, [-] -ironiczna uwaga nie na miejscu.
MAX-y oglądałem, już jakiś czas temu nawet się przymierzałem, ale uwierz- wedkom z pracowni nie dorownuje. Poza tym wędki z pracowni to podobno osobne... hobbyWink. Dopiero zaczynam się tym inetersować- pisze posta, bo gdyby chciał ktoś takie cacko zrobić służe podpowiedzią.
Na morzu cisza- w Kołobrzegu byłem- bolki, Zatoka jeszcze nie ruszyła, czekam na chłody (jak dobrze pójdzie niedługo zalicze Bornholm- wtedy mała recka). Norwegia niestety mi nie poszła, tzn. slabo połapałemGrin.
Edytowane przez Frantic dnia 15-09-2010 18:47

Wirazka
Podłączam się do tematu, a jaka wędka sprawdzi się najlepiej podczas wyprawy na dorsza kutrem? Znajomy namówił mnie na taki rejs i nie za bardzo wiem jaki sprzęt zabrać i jak go przygotować.

Piorek
Cześć. Nie doradzę Ci na temat sprzętu na dorsza ale jak swego czasu sam się zastanawiałem czy się nie wybrać na taki połów to była możliwość wypożyczenia takowego sprzętu od organizatora. Nie wiem czy jest sens kupować sprzęt na jednorazowy wypad.

Warto żebyś sprawdził bo większość firm organizujących takie wyprawy oferuję wypożyczenie sprzętu.

Pozdro

Semi
Jestem podobnego zdania co Piorek, też kiedyś nakupowałem sprzętu i walało się to kilka lat po piwnicy, aż w końcu pooddawałem znajomemu, bo mi to dorszowanie niepodpasowało.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się