Październik 17 2017 00:03:27
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2016
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na grzybach
Semi
Z wczorajszych grzybów marynaty. Wink
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2449.jpg

Resztę dziś sobie na obiad udusiłem na patelni z cebulką na śmietanie i zeżarłem z kopytkami i surówką z kiszonej kapusty, normalnie szczyt rozpusty kulinarnej, obżarłem się jak głupi.upl
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Sad Kij ... Wink Cool
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Kondzio154
Fajne te marynaty, szczególnie przydatne na uroczystość. Muszę się zmobilizować i też wyskoczyć!
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Exodus
Tomek widziałem w słoiku muchomory, musisz to wyrzuci Wink Najlepiej jak wyślesz na mój adres, a ja już zajmę się tymi odpadami radioaktywnymi Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Kondzio154
Dzisiaj udało się wyskoczyć. Ok 1,5 h ale duże wiadro głównie rydze i koźlarze, opieńków nie chciało się zbierać bo za dużo ich, no i nudnoWink
SQUID Suwalski Team Karpiowy

https://www.faceb...amkarpiowy

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Semi
O widzisz, opieńki już się pokazały?? Ja dziś na kanie się wybrałem, jest ich normalnie do bólu. A jak wróciłem z lasu to nad stawem koło domu znalazłem ich chyba ze 20. Nie trzeba do lasu jechać żeby kotleta zjeść.huha
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Labedziak
W końcu się na grzyby wybrałem.
Ostatnio byliśmy w niedziele we troje, i znaleźliśmy może razem ze 20 grzybów.
Tym razem było inaczej, byliśmy we dwoje, i każdy nazbierał koszyk.ouch

www.narybki.net/forum/attachments/m.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/mm.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/mmm.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/mmmm_1.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/mmmmm.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Labedziak
Ja się znowu dziś na grzyby wybrałem.
Trzeba przyznać, ze trochę ich jest.Wink

www.narybki.net/forum/attachments/20170926_095434.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20170926_095438.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20170926_105835.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20170926_105730.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20170926_112345.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20170926_112707.jpg

Labedziak
Kolejna wyprawa na grzyby Wink

www.narybki.net/forum/attachments/0_11.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/00_9.jpg

www.narybki.net/forum/attachments/000_5.jpg
Kolczak obłączasty.
Tego nie zbieram, ale podobno jest jadalny.

www.narybki.net/forum/attachments/0000_2.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/00000.jpg

Exodus
Powinni takich jak Ty banować w lesie, bo tylko nerwa mi podnosisz Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Semi
Ja wczoraj pojechałem do grabowego lasu na wsi, nakosiłem jeszcze ponad 50 prawdziwków, do kozaków i podgrzybków nawet zbytnio nie podchodziłem. Mam już zamrażarkę zawaloną po brzegi, władowałem wszystko do niej bo marynowanych to mam chyba na 5 lat.Wink
www.narybki.net/forum/attachments/sam_2450.jpg
Semi.

samsam
Tyle grzybów co było w tym roku to już dawno nie widziałem. Bardzo pozytywnie zaskoczyły prawdziwki. Byłem między innymi na 2 wypadach w Świętokrzyskim, za każdym razem przywoziłem min 50 litrów grzybów z czego 95% to prawdziwki. Powiem tak, jechałem tam własnie po te grzyby po inne grzyby prawie sie nie schylałem (maślaki, rydze i koźlarze można było taczką wywozić).Nigdy jeszcze nie miałem tylu prawdziwków na jednym wypadzie po 500szt przestałem liczyć (małe duże, ogromne-każdy kaliber), czułem sie jak w jakimś grzybim raju Usmiech. Nawet 2 dni po grzybobraniu jak zamykałem oczy to widziałem prawdziwki. Ludzi w lasach zawsze było sporo ale każdy z pełnym koszem. Zauważyłem, że prawdziwki nie rosły w każdym lesie ale jak juz znalazłem odpowiedni las to w jakieś 3 kwadranse pełne wiadro i powrót do auta (po drodze pełna reklamówa) aby wykipować i dalej na grzyby. Na grzybach byłem tylko 3 razy ponieważ później miałem już zakaz(nie miałem co z tym robić). Generalnie samych suszonych grzybów mam ponad 16 litrów (zapas chyba na 5 lat) zamrożonych pełno no i mnóstwo w słoikach (T). Na grzyby jeździłem z kolega, żony i córki jakoś do lasu nie ciągnie {} (nie rozumiem tego).
Zawsze lubiłem chodzić na grzyby ale w tym roku to chodziłem po grzyby Pfft

Semi
samsam, ja jeszcze nie odpuszczam, jutro kierunek gąski zielone i szare.Usmiech A jak innych grzybów nazbieram to na bieżąco zjemy, bo już ani marynowanych(oprócz gąsek) ani mrożonych nie potrzebuję. Wink Moja mamuśka to całkiem po bandzie pojechała, ma dwa worki suszonych(nie woreczki a worki jak na ziemniaki) i ponad 100 słoików 0,35-0,5l marynowanych i dalej chodzi i zbiera, nie wiem kto to przeje. Wink
Semi.

samsam
Semi, to rzeczywiście z tymi workami pojechała po całości, jak będziesz jechał na wieś to zawsze zamawiaj pierogi z grzybami- i tak przez kolejne 10 lat hahaha(ja tak robię). Grzybek z słoika pewnie też się nie zmarnuje (T). Ma się rozumieć , że gąski zielone i szare to smakołyk jakich mało, zwłaszcza z octu ouch.

Labedziak
Macie racje, w tym roku grzybów cala masa.ouch
Ja już też rozdaje gdzie tylko mogę, bo suszonych i zamrożonych mam już dość.Wink
Zbiory z wtorku:

www.narybki.net/forum/attachments/0_12.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/000_6.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/00_10.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/0000_3.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/00000_1.jpg

i z dzisiaj:

www.narybki.net/forum/attachments/000000.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20171003_104530.jpg

Ale trzeba przyznać, że dziś już było dużo tylko starych grzybów, bardzo mało jest młodych, tak że czarno to widzę na następne dni.

Semi
Wczoraj od razu po pracy poszedłem do lasu na gąski. Połaziłem 3 godziny i nazbierałem całą reklamówkę gąsek zielonych i szarych, do tego kilka prawdziwków, podgrzybków i kozaków, zarówno czerwonych jak i zwykłych. Jest jeszcze dużo kurek i maślaków, też ich trochę wziąłem, ale zostaną zużyte na bieżąco przez weekend, bo już miejsca w zamrażarce na grzyby nie mam. Wziąłem też 3 kanie, widziałem więcej ale co z nimi robić.Smile Gąski zamarynowałem, wyszło pięć półlitrowych słoików.Wink

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2457-001.jpg

www.narybki.net/forum/attachments/sam_2458.jpg

Wracając z lasu wlazłem jeszcze na opieńki, też ich nachlastałem pół reklamówki. Do domu wróciłem obładowany grzybami jak wielbłąd, do północy mi zeszło a i jeszcze na dziś zostało co nieco do roboty przy grzybach. Wink
Semi.

Labedziak
Semi napisał(a):

Wracając z lasu wlazłem jeszcze na opieńki, też ich nachlastałem pół reklamówki.

Też dziś bylem, i widziałem dużo opieniek, ale jako że ich nie zbieram, pozostały w lesie.disa
Semi, a jak ty je robisz? Suszysz czy dajesz do słoików?
A może od razu jakoś na patelni smażysz?
Jestem otwarty na wszystkie przepisy Pfft
Bo może się skusze jakąś jedną porcje dla próby nazbierać, może już jutro, jak nie będzie padać.Wink

Jak widać na zdjęciu, za dużo grzybów nie nazbierałem, było sporo dużych podgrzybków, ale niestety 95 % robaczywe albo spleśniałe.
Małych grzybków prawie wcale nie ma.disa

www.narybki.net/forum/attachments/20171006_093048.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20171006_090031.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20171006_092914.jpg
www.narybki.net/forum/attachments/20171006_103050.jpg

Semi
Andrzej, pogotuj opieńki 6-8 minut, na durszlak, jak ostygną to pokrój w drobną kostkę cebulkę, delikatnie ją osól i zabieraj się za krojenie w grubsze paski opieniek. Dodaj do cebulki, dopraw pieprzem i solą i do lodówki na noc. Następnego dnia opierdzielisz na zimno i polecisz znów do lasu po kolejne. Możesz też marynować, też są smaczne, ale ja wolę na zimno z cebulką. Z tych wczorajszych wyszły mi 3 porcje po odgotowaniu. Jedną porcję zrobiłem właśnie i już w lodówce siedzi, a dwie zamroziłem. Je też po rozmrożeniu zrobię na zimno z cebulką. Winkcwak
Semi.

Labedziak
Dzięki Tomek za porady, skorzystam na pewno, ale jeszcze nie tym razem.
Bylem znowu wczoraj, nie było źle.Pfft

www.narybki.net/forum/attachments/20171008_125704.jpg

Wszystkie grzyby poszły w słoiki, zapasteryzowane w wodzie z solą.

www.narybki.net/forum/attachments/20171009_124708.jpg

Labedziak
Dzisiejszy zbiór.Wink
Podgrzybki, kilka prawdziwków i kozaków.

www.narybki.net/forum/attachments/20171011_142301.jpg

www.narybki.net/forum/attachments/20171011_132738.jpg

www.narybki.net/forum/attachments/20171011_132720.jpg

Nazbierałem też ze 2 kilo opienek.Wink

s2.ifotos.pl/img/123jpg_qrepxsp.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 11-10-2017 22:48

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?