Wrzesień 24 2018 06:22:53
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na grzybach
Semi
Dzisiejsze, znalezione przy okazji bycia w terenie.

www.narybki.net/forum/attachments/img_20180913_094507jpg66eeb97959302842077d9c9eb55dccf9.jpg
Semi dodał/a następującą grafikę:
img_20180913_094507jpg66eeb97959302842077d9c9eb55dccf9.jpg

Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Exodus
Byłem dziś na grzybkach Wink Bardzo duzo opinek, kozaków czerwonych i brązowych, prawdziwków pare, koło 10 kg uzbieraliśmy Wink
Tutaj część grzybów, czekam na wysyp prawdziwków Wink
Exodus dodał/a następującą grafiki:
img_20180917_110409.jpg 12a.jpg 1_34.jpg

Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

MatiQ
W niedzielę byłem w lesie najpierw 60km od domu, piękne lasy okolice Lublińca, a tam sucho, zimno i pusto w lesie, nawet ludzi nie byłoSad po godzince chodzenia wróciliśmy i pojechaliśmy do lasu oddalonego od domu około 15km, półtorej godzinki chodzenia i pół wiadra takiego dość dużego, byłoby więcej ale nie zbierałem podgrzybków złotawych, a było ich cała masa rosnące w grupach po 10-15 sztuk, udało się znaleźć jednego prawdziwka i jednego kozaka, reszta to podgrzybki małe i duże, teraz zapowiadają upały do piątku więc grzybobranie w weekend chyba odpada.

images89.fotosik.pl/39/7c852955eada9c7dm.jpg

images91.fotosik.pl/39/b7b4b65ce9cd389em.jpg
Wędkarstwo to coś więcej niż hobby. Pozdrawiam, Mateusz

Semi
Ja chyba jutro po pracy polezę, miałem dzisiaj iść, ale zapomniałem jakiejś kanapki dodatkowej wziąć do pracy i o 15.00 już byłem taki głodny że nie dał bym rady łazić po lesie.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Semi
No i polazłem. Łaziłem ze dwie godziny. Ogólnie to strasznie sucho, w lasach brzozowych i piachach nie ma co szukać. W dołach w mchu można gdzieniegdzie coś uzbierać. Ogólnie to nazbierałem z litr kurek, kilkanaście piaskowców modrzaków i trzy podgrzybki, szału nie ma, czekam na weekendowe deszcze.
Semi dodał/a następującą grafikę:
img_20180919_182731_hdr.jpg

Semi.

Exodus
Kolejna wyprawa Wink Zbieram wszystkie te grzyby w mokrym odcinku lasu, tam gdzie sucho nima nic. Pełno małych grzybów, coraz więcej prawdziwków, kozaków czerwonych tez było trochę. Jak poleje, to będzie mega wysyp i chyba później coraz mniej grzybów Wink Opinek też coraz więcej Wink
Exodus dodał/a następującą grafiki:
3_13.jpg 2_16.jpg 1_36.jpg

MatiQ
W moich okolicach susza doskwiera dalej, cały tydzień było po 28 stopni, ale ludzie coś tam zbierają, ja byłem na rybach, ale znalazłem więcej grzybów niż miałem brań na rybach Wink

Te duże kozaki znalezione w wysokiej trawie jeden przy drugim podczas porannego prostowania kości, oj uśmiech długo nie schodził mi z twarzy, ten mniejszy znaleziony praktycznie przy samej wodzie, dalej nie chodziłem nie było kiedy, może jutro gdzieś skoczę.
images92.fotosik.pl/42/5957e485b83f55ddm.jpg

images92.fotosik.pl/42/38689e0c5c8613f2m.jpg

images89.fotosik.pl/42/05029c054a2288adm.jpg

Dodam iż nigdy wcześniej nie spotkałem tyłu kozaków w jednym moejscu, w dodatku takich okazałych ouch

Labedziak
Ja dziś byłem pierwszy raz w tym roku.Wink
Godzinę spędziłem w lesie i nic nie znalazłem, nawet jednego grzyba, obojętnie czy jadalny czy nie, nic nie było.Sad

Ale i tak fajnie było, spacer w lesie mnie uspokaja.ouch
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

MatiQ
Krótko przed 7 byłem już w lesie, nowa miejscówka w Jaworznie las na maślaki i koźlarze, i tak też było dwie godzinki spaceru, zaaowocowało większą połową dużego wiadra, głównie koźlarze młode, znalazły się też maślaki i kilka podgrzybków, kuzyn do tego znalazł dwa ceglastopory, samochodów przed 7 było może z osiem po wyjściu z lasu naliczyłem prawie 50, grzyby jak szybko były tak szybko się zmyły, trzeba czekaćWink
images89.fotosik.pl/43/8bc99c4f07399234m.jpgimages91.fotosik.pl/43/3109f461be5ddc6fm.jpgimages89.fotosik.pl/43/36c80d6d8216f4ffm.jpg

Sitaków było setki, ale zabrałem raptem kilka.

images90.fotosik.pl/43/7fba9197ed6b313fm.jpgimages92.fotosik.pl/43/b372ccc53a59fb47m.jpg

images89.fotosik.pl/43/f064be527fe75c9dm.jpgimages89.fotosik.pl/43/933d645891e27800m.jpg

Semi
Trochę tego nazbierałeś.ouch Ja czekam na ten zapowiadany dzisiaj deszcz, jeżeli prognozy znów nie zawiodą, to będzie lało, a po tym deszczu na pewno pojawią się gąski w lesie, a może i nie tylko.Wink
Semi.

Labedziak
Semi napisał(a):

Trochę tego nazbierałeś.ouch Ja czekam na ten zapowiadany dzisiaj deszcz, jeżeli prognozy znów nie zawiodą, to będzie lało, a po tym deszczu na pewno pojawią się gąski w lesie, a może i nie tylko.Wink

I u mnie dziś cały dzień leje, wczoraj po południu tez trochę popadało.
Ale to pierwsze deszcze po chyba miesiącu.

Jak myślicie, po ilu dniach po deszczu ma sens iść znowu do lasu na grzyby?

Bo gdzieś kiedyś czytałem, ze trzeba odczekać z tydzień do 10 dni zanim coś urośnie.

Wczoraj bylem z rana, i nawet jednego grzyba nie widziałem po 3 km spaceru.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Exodus
Jak myślicie, po ilu dniach po deszczu ma sens iść znowu do lasu na grzyby?

Na drugi dzień i dużo grzybków jest, to chyba jakiś mit.

Semi
Dobrze Andrzej słyszałeś, ale to zależy też od temperatury, jak w miarę ciepłe noce to czasami tydzień po przesuszeniu ściółki, jak zimno to i ponad dwa tygodnie trzeba czekać.Wink U mnie co jakiś czas coś tam pokropiło także mam nadzieję ze ściółka nie wyschła na wiór i jak dziś popada to za tydzień można będzie coś tam w lesie uzbierać. Wink
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się