Kwiecień 23 2018 23:01:20
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Nasze okazy
 Drukuj temat
Seb@sowe łowy.
Semi
Na złociaki zasadzaj się tuż przed zachodem słońca i siedź godzinę po zachodzie, z autopsji wiem że z krzaczorów wtedy na żer wyłażą, sam je w ten sposób łowię. Wszyscy zniechęceni całodzienną studnią uciekają z jeziorka do domu, a wtedy z wieczora pojawiam się ja. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Abramis
Cenna uwaga ouch, pamiętaj Semi , że woda , wodzie nie równa , więc różnie może być chociaż znam jeziorko , gdzie to się sprawdza tak jak piszesz Wink Więc wszystkiego trzeba spróbować Wink
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
seb@s
Swego czasu jak to złociaki były na Zdunach to brały praktycznie tylko w nocy, miały wtedy jakiś swój czas żerowania i tyle, dodam że woda była wtedy kryształ podobnie jak na tym dołku Pfft, tak tam zawsze jechałem tak żeby o 18 łowić i czekałem do tak 22.30 czyli jak już było szaro i łowiłem bardzo blisko brzegu, bo tam jest zaraz tak z 1.20m dodatkowo musiałem łowić nad wodnym zielskiem którego nie brakowało. Tak jak pisałem wcześniej chcę uderzyć na wody gdzie pływają duże pospolite taką wodą napewno jest Piorunów Wink, Semi tam Masz dość blisko Pfft.

Semi
To chyba komercja, a wiesz że ja się trzymam od takich łowisk z daleka.Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Piorek
Super. Z przyjemnością czytam Twój temat. Czekam na tego 10+ Wink

seb@s
Wiem o tym Wink, u mnie to trochę inna sytuacja lubię łowić na takich łowiskach a tam są bardzo duże pospolite Pfft, tak jeszcze myślałem o karasiowie ma bardziej swojski kimat. Piotrek dzięki mój kompan od metody w tym roku 12.400 i 12.200 piker i feeder Pfft.

seb@s
Opiszę kolejny wypad nad wodę z jesiotrami gdzie mogę powiedzieć od razu że pokosiłem i to potężnie, ale od początku jakoś w październiku kolejny raz chciałem spróbować sił na tej wodzie tylko do tego wypadu przygotowałem się czyli wszystko dograne i dopięte na ostatni guzik. Po 8 zaczynam łowić i w ciągu godziny łowię 3 jesiotry stwierdziłem że to zdecydowanie za wolne tempo, poszedłem zanęcić miejsce na start 1,5 kg różnych peletów od 2 do 6 mm, parę większych peletów takich z 12 mm i tyle. Poszedłem na miejsce wędkowania
zarzuciłem i niemalże natychmiast agresywne branie i kolejny jesiotr, muszę przyznać ale w ciągu dwóch godzin łowię spokojnie kilkanaście ryb w przedziale wagowym od 3,5 do 7 kg największy, jak w nęconym miejscu pojawiał się japoniec sypałem koło pół kilo peletów i znów jesiotry. Na tym wypadzie miałem także karpika z 1,5 kg i pod koniec wędkowania miałem prawdziwego potwora, branie delikatne ale takie pewne i jak wędka zaczęła uciekać z podpórek zacinam i uuuuuu wyprostowało mi ręce, co jest zacząłem bardzo spokojnie i miarowo pompować rybkę po kilku dobrych minutach zobaczyłem ją pod brzegiem pierwszy raz i był to karp, naprawdę widziałem na żywo takie +10 kg a ten to był ogromny, oceniłem go spokojnie na okolice 18 kg bardzo
szeroki w grzbiecie i ten brzuch, jakby plecak połknął. Wiedziałem jedno że jeśli łyknie powietrza uda mi się go wyjąć po ponad 25 minutach dalej nie mogłem go do tego zmusić zaciąłem go na feedera.
W pewnym momencie ryba robi obrót i tyle ją widziałem. Nie czułem złości naprawdę. Karp był golas i był hardy a co by było gdyby to był pełnołuski i najlepsze branie na kuleczkę 6 mm o smaku skorupiaka. Wynik końcowy to 24 jesiotry karpik i 3 japońce. Ręce i kręgosłup to praktycznie tak wymęczone że jak dojechałem do domu to dobrze nie mogłem usiąść na fotelu i dobry tydzień towarzyszył mi ból pleców którego nie żałowałem. Mogę powiedzieć że tamtą wodę na pewno odwiedzę w nowym roku i to nie raz Wink.
narybki.net/forum/attachments/img_20170929_104740_90cm.jpg
narybki.net/forum/attachments/img_20170929_120553_86cm.jpg
narybki.net/forum/attachments/img_20170929_103652_99cm.jpg
seb@s dodał/a następującą grafiki:
img_20170929_104740_90cm.jpg img_20170929_120553_86cm.jpg img_20170929_103652_99cm.jpg

Semi
Dwa gatunki widzę tam są i niezłe bykiCool. Nie zbrzydły Ci te jesiotry?? Ja to klnę je jak do kumpla na liny i wzdręgi jadę. Wypuszczę dziada i za pół godziny znów siedzi na haku, trzy razy dziennie łowiłem tego samego, a może i więcej, odganiały mi z zanęconej miejscówki inne ryby. Fakt, waleczna ryba, ale u mnie jakoś nie wzbudza pożądania w łowieniu. Do tego łapy pocięte aż do łokcia mam po nich, takie ostre. Wink
Semi.

seb@s
Byłem tam jakoś w listopadzie i miałem takiego kabana na spokojnie 110 cm, te ryby mi nie zbrzydną Pfft. Zawsze chciałem złowić ten gatunek i teraz mogłem to zrealizować. Uważam że trzeba się po prostu niekiedy odchamić, nałowić do bólu żeby zaś w spokoju próbować łowić inne gatunki Wink. To tak jak jadę na dużą płoć na dołek rolnika i łowię karpiki takie do 1.5 kg oszaleć można.

seb@s
Moją pierwszą tegoroczną rybką jest japoniec oprócz niego było jeszcze 10 w dwie godzinki Wink, klasyczny koszyczek i czerwony robaczek Wink.
narybki.net/forum/attachments/img_20180102_161749_719-780x780.jpg
seb@s dodał/a następującą grafikę:
img_20180102_161749_719-780x780.jpg

Semi
Czyli sezon zaczęty.ouch
Semi.

seb@s
Opiszę moje ostatnie wędkowania Wink. Od momentu kiedy zacząłem pracę i wyjazdy w delegację mam mało czasu na wędkowanie, ogranicza się on z reguły do jednego dnia raz na jakieś dwa trzy tygodnie Smile. Gdy pojawił się lód, dwa razy spróbowałem swoich sił udało mi się połowić płotek, a na zawodach trafił się nawet taki względny leszczyk i w ostateczności byłem na 5 miejscu, na bon do wędkarskiego się załapałem Pfft. Postanowiłem w tym roku opłacić PZW i łącznie wyszło koło 300 PLN, za cel obecnie obrałem jedną wodę gdzie to na spina udało mi się złowić liny, woda moim zdaniem podobna do linowego jeziora gdzie to razem z Marcinem chcemy w maju znów uderzyć. Mogę to uznać za swojego rodzaju trening. Do łowienia tych ryb kupiłem po bardzo długich poszukiwaniach wędzisko ze stajni Drennana a mianowicie Drennan Tench & Specimen Float 13ft. Po pierwszym macaniu miłość od pierwszego wejrzenia Wink. Kij o sporym zapasie mocy o akcji której oczekiwałem. Na tej wodzie byłem dwa razy jak narazie bez lina a widziałem jak łowili i to nie jednego Kij. Nie narzekam bo trafiłem płoć pod 30 cm Shock. Na chwilę obecną to tyle i coś mi się wydaje że ten rok chcę poświęcić głównie linom i pospolitym bo już mam w planach łowiska z bardzo dużymi rybami tego gatunku Pfft.

seb@s
Mogę powiedzieć ale udało mi się osiągnąć zamierzony cel, złowiłem pierwszego tegorocznego lina WinkShock. Zaplanowana wcześniej taktyka, sposób nęcenia i idealne gruntowanie, łowiłem na spławik, dało mi sukces i coś czuję że tą drogą będę się kierować na linach majowych z jeziora ouch. Niestety nie złowiony na Drennana, wędka o szybkiej akcji kosa do zacinania. Dodatkowo zdjęcie płoci z ostatniego tygodnia Wink.
narybki.net/forum/attachments/img_20180414_072919-832x624.jpg
narybki.net/forum/attachments/img_20180403_141026-832x624_1.jpg
seb@s dodał/a następującą grafiki:
img_20180414_072919-832x624.jpg img_20180403_141026-832x624_1.jpg

Edytowane przez seb@s dnia 15-04-2018 13:47

Piorek
"Pierwsze koty za płoty." Ważne, że trochę czasu udało się wygospodarować na ryby. Pozdrawiam i czekam na kolejne wieści.

Abramis
Nareszcie się pokazałaś ouch Rybki fajne, dobry początek sezonu , życzę powodzenia w majowych podbojach Wink
Bo cisza , spokój i relaks nad wodą liczą się najbardziej faja

http://cyziek100@wp.pl
seb@s
Piotrek dzięki ouch teraz będę pisać na bierząco o wynikach, Abramis ja cały praktycznie chodzę i myślę o tym jeziorku, w pracy skupić się nie można Pfft. Tak w piątek zamówienie przyszło i tam było parę takich drobiazgów jak spławiki, haczyki proca do robaków i kuku, dodatkowo kupiłem buty do łowienia w nocy np a jak mi wędkowanie pokazało rok temu może być BARDZO chłodno i w jednym ze sklepów sportowych była przecena butów firmy salmon z 550 na 350 więc za dużo się nie zastanawiałem i je kupiłem Wink. Widać że solidnie wykonane lekkie i napewno będzie w nich ciepło.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się