Październik 20 2019 05:37:14
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Toplista rekordów wędkarskich » Okazy już dodane
 Drukuj temat
Pstrąg potokowy - życiówka.
wedkarz2309
W końcu, po tygodniowej przerwie, spowodowanej nagłymi roztopami dużej ilości śniegu, wybrałem się na pstrągi.

Wczoraj, korzystając z okazji, że byłem na wyjeździe, odbiłem kilka kilometrów i wyskoczyłem na kilka godzin na pobliską rzekę Bóbr.

Łowienie zacząłem po godz. 12. Jest to odcinek C&R, gdzie jest zakaz stosowania haczyków/kotwic z zadziorami. Więc na dzień dobry, zlikwidowałem wszystkie zadziory przy jednym woblerze i zacząłem poznawanie nowej (dla mnie) rzeki...Wink

Woda była jeszcze trochę podniesiona i był dosyć silny uciąg, więc starałem się szukać głębszych i spokojniejszych miejsc. Napotkałem kilka przybrzeżnych wsteczniaków, gdzie woda niemal stała i zanotowałem dwa kontakty z króciakami.
W końcu doszedłem do fajnej rynienki, która znajdowała się po mojej stronie i zacząłem dokładniejsze jej obławianie. W którymś rzucie, zobaczyłem przez okulary polaryzacyjne, jak idzie ładny pstrąg za woblerem i wykonuje spokojny atak. Gdy tylko poczułem go na kiju, energicznie zaciąłem i starałem się, aby nie dopuścić do ani milimetra luzu, gdyż miałem w pamięci, że ryba siedzi na kotwiczce bez zadziorów, tym bardziej, że widziałem, że jest to życiówka.
Kropas chwilę powariował, znalazłem odpowiednie miejsce do podebrania i już miałem na brzegu pierwszą bobrzańską rybęWink
A jednak, jeszcze coś zostało po MŚ, które były organizowane tutaj w zeszłym rokuWink
Był to jeden z kroPKowańców, które zostały wpuszczone tuż przez zawodami.

Mierzenie i... 36-37 cm, ze wskazaniem na 36, więc życiówka poprawiona o 1 cm...Wink

Pstrąg potokowy: 36 cm; 05.02.2013r.; rz. Bóbr; wobler Kobi.
images36.fotosik.pl/368/4929c3174afd0861m.jpg

images36.fotosik.pl/368/a99e374ccd39a46dm.jpg
Na zdjęciu widać przekłamany wymiar i wyszło nawet trochę mniej...

Jak już wspomniałem, jest to odcinek C&R, ale osobiście na każdej wodzie PZW stosuję tę zasadę, więc ten, jak wszystkie poprzednie tegoroczne pstrągi, odzyskał wolność.
images39.fotosik.pl/1929/7d903e003ad34f38m.jpg

Idąc dalej, napotykam..., zobaczcie sami...Kij
images40.fotosik.pl/1937/83fae6b3a1e8fda0m.jpg
Nawet nie chce mi się już tego komentować...Smile

Nad wodą byłem do godz. 17, ale nie zanotowałem już kontaktów z pstrągami...Wink
Luty, uważam za otwarty, udanie...Wink

marec-ki
Cholibka no pięknie rozpoczynasz sezon Wink Pogratulować ouch
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Arturo B
Gratuluję kolejnego udanego wypadu- kolejny ładny kropekouch
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Labedziak
Mariusz, jak tak co tydzień o 1 cm się poprawisz, to w tym roku na piątkę z przodu masz perspektywy Cool

wedkarz2309 napisał(a):

Idąc dalej, napotykam..., zobaczcie sami...Kij
images40.fotosik.pl/1937/83fae6b3a1e8fda0m.jpg
Nawet nie chce mi się już tego komentować...Smile

Spoko, może to tylko jakiś zwierzak Wink
Też musi co jeść Pfft

Grzes77
Kolejny piękny pstrągal ouch.
Nie siedzisz w domu i masz efekty ouch.

Tak na marginesie to i ja wczoraj przełaziłem kilka kilometrów nad jedną ze sporych rzek w godz 20 - 22 z minutami, ale bez wędki i w zupełnie innym celu disa (nie mylić z kłusownictwem Pfft), i powiem że nie miałem możliwości, ale aż mnie nosiło żeby porzucać na spina Wink.

Wracając do tematu, to za pobicie życiówki zasłużone Cool i połamania kija na kolejnych przepięknych pstrągalach, musisz bić te życiówki bo teraz same podmiany w Topie trzeba robić Wink.

tomek-79
Na Bobrze będę łowił w lecie w okolicach miejscowości Trzebień Mały.A za ładnego kropa szczere gratki,pozdrawiam.

kesu
Bóbr fajna rzeka.Ostatnio przejeżdżałem i sobie myślałem że szkoda że tak daleko.Mogłeś tam szukać jesienią miętusa.
Coraz bardziej się wprawiasz w tych pstągach.Ciekawe na jakim wyniku zakończysz i co po nich obierzesz za cel.
Gratuluję rybki i życzę czwórki z przodu ale niestety na fotce nawet 35,5 nie widzę Grin .
Ale to nic, pewnie i tak zgłosisz nie długo jeszcze nową życiówkę.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Kondzio154
Ładny kropekouch

Brawo Mariusz za życiówkę.

Centymetr to centymetr ale zawsze to największa rybaWink

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
Semi
Oho, wody opadły i już widzę kolejnego kroPKa. Wink Gratki Mariusz za życiówkęCool, po cm lecisz ale rekord to rekord, do końca sezonu do metra dolecisz. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

wedkarz2309
marec-ki
DziękiWink

Arturo B
DziękiWink

Labedziak
Ohoho, 50 cm, marzenie...sleep
Jak to zwierzak (miejmy taką nadzieję), to w porządku...ouch

Grzes77
Dzięki...Wink
Jak się coś jeszcze złowi do podmianki, to się zgłosi, ale to już tylko kilka wypadów za tą rybą, bo od marca wracam na Odrę...Wink

tomek-79
Dzięki i powodzeniaouch

kesu
DziękiWink
Co do Bobru, to byłem przejazdem i się zatrzymałem na kilka godz., a na miętusy, to jednak wolę na Odrę pojechać, bo na Bóbr mam jednak spory kawałek...Wink
Aj tam od razu wprawiasz, po prostu taki miałem plan, aby zimę przeznaczyć na pstrągi i czasami jakiegoś uda mi się złowićWink Po nich, za cel obieram wczesnowiosenne feeder'owanie, a jakie gatunki ryb będą, zobaczymy, ale pewnie standardowo leszcze i jazie, może jakaś płoć, krąp się trafi...Wink Jednak największe ciśnienie mam na majowe bolenie, już się nie mogę doczekać...Wink
Co do wymiaru, to ja na zdjęciu też nie widzę tego, co na żywo (wiem, że ryba miała lekko ponad 36 cm i jest to moja życiówka...Wink) i jaki przyznacie wymiar, taki będzie...Wink

Kondzio154
DziękiWink
Jak po centymetrze by tak poprawiać życiówki, to jest szansa na częste bicie własnych rekordów...Pfft

Semi
Dzięki, dokładnie, rekord, to rekord...Wink
Do metra, ale chyba w trzech kawałkach...Pfft

kesu
A niech ten metr będzie w dwóch kawałkach Wink .
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

wedkarz2309
W dwóch kawałkach powiadasz??Wink Jestem jak najbardziej za...Pfft

kubus
Fajna ta ryba.Pstrągi to dla mnie kosmos,ale chętnie bym połowił na jakiejś malowniczej rzeczce.
W NL takich wód nie ma,same kanały,jeziora i poldery.Już się robi nudne.
https://www.facebook.com/groups/358713637628693/

wedkarz2309
No fakt, łowienie w dzikiej i ciężko dostępnej rzeczce, ma swój urok...Wink
Nie jest to wcale proste łowienie, ale coś za coś...Wink
Staram się wykorzystać zimę na pstrągi, gdyż latem, takie rzeki są dostępne praktycznie tylko brodząc. Brzegi są bardzo pozarastane (najczęściej bardzo wysoką pokrzywą). No, jedynie miejskie odcinki, gdzie jest regularnie koszona trawa, można powędkować i latem, ale to już nie to samo (bloki, ulice, wyregulowana rzeka, itd.), co łowienie na łąkach, w lasach, gdzie nawet zimą nie wszędzie da się zarzucić...Wink

Jednak tym, co kocham najbardziej, jest Odra i już za ok. miesiąc, przenoszę się na nią i chcę siedzieć na niej do końca roku...Wink
Może od czasu do czasu, wyskoczę na jakąś inną rzekę, ale raczej skupiam się na Odrze i nie chętnie ją opuszczę...Wink

ADi8888
Gratki za rybkęCool. Widać po twoich wynikach ,że jesteś bardzo dobrym wędkarzem szanującym rybki.Naprawdę dajesz przykład jak postępowaćAngry i rybki się odwdzięczają tym samym.Oby więcej takich ludzi jak ty.

wedkarz2309
DziękiWink
Gdzie tam dobrym - bez przesadyWink Po prostu czasami uda mi się coś złowić i tyleWink
A co do szanowania ryb, to możliwie delikatne obchodzenie się ze złowionymi rybami, powinno być dla każdego szanującego się wędkarza na porządku dziennymWink Zwłaszcza, jeśli stosuje się zasadę C&R...Wink
Ale dzięki za miłe słowaWink

Exodus
Mówie Ci już po raz któryś, wyklep z pare sztuk tak jak to robią na łz Wink
Graty Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

wedkarz2309
DziękiWink
Wyklepałbym, tylko nie wiem, jak oni to robią, że na zdjęciu tego nie widać i ryby wyglądają na "normalne"...Smile

bobo160
wedkarz2309 napisał(a):
Wyklepałbym, tylko nie wiem, jak oni to robią, że na zdjęciu tego nie widać i ryby wyglądają na "normalne"...Smile

Szczegółów nie będę zdradzał, musisz na szkołę do nas przyjechać... pa1pa
Gratki Mariusz za życiówkę Cool
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

seb@s
Fajna rybka sam 2 lata temu miałem okazję poławiać je na Brdzie w Mylofie tylko że zapomniałem kołowrotka, a kolega miał kręcioła z plecionką. Woda była wtedy wyjątkowo czysta i powiedzmy że kicha. Gratuluję życiówki i oczywiście połamania na większych Cool.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się